wtorek, 17 kwietnia 2012

Pędzle do podkładu, pędzle do korektora

...czyli Sigma vs Sigma :)
Obiecałam napisać coś o pędzlach, które ostatnio dostałam od Sigmy. Dotrzymuję więc słowa.

Pędzli do podkładu i korektora nie używałam wcześniej praktycznie w ogóle. Te, które posiadałam były to płaskie pędzle z syntetycznego włosia, którymi po prostu nie potrafiłam się malować. Nakładając podkład nie mogłam go równomiernie rozprowadzić na twarzy, do tego zużywałam tonę podkładu, żeby nie pozostawiać "gołych"miejsc. Pędzla do korektora natomiast używałam, głównie do nakładania brokatu. Takim sposobem pędzle te wyjęłam z całego kompletu i wrzuciłam do szuflady, gdzie leżą do tej pory.
Ceny pędzli:
nowsze odpowiedniki moich pędzli z zestawu:
Concealer - F70 - 9$
Foundation - F60 - 14$


Nowe pędzle, które dostałam to zupełnie inna bajka. Zakochałam się w nich od pierwszego użycia. To płaskie pędzle kabuki wykonane również z syntetycznego włosia, ale jest ono o wiele delikatniejsze, bardziej miękkie. Podkład, czy korektor rozprowadza się równomiernie i zużywam go o wiele mniej niż nakładając dłońmi. Myślałam do tej pory, że to nie możliwe, bo pewnie część podkładu "pochłonie" pędzel, ale nic z tych rzeczy. Do tego świetnie nadają się do nakładania podkładu na mokro. Zużyjemy go wtedy jeszcze mniej, a nasza twarz zostanie jedynie nim muśnięta. To doskonałe rozwiązanie dla dziewczyn o idealnej cerze, chcących jedynie podkreślić swoją urodę. Taka możliwość użycia mokrych pędzli jest też świetna, gdy wiecznie się spieszymy i nie mamy czasu czekać aż umyty pędzel wyschnie.
Mniejszy pędzel nie jest to typowy pędzel do korektora. Nadaje się on również do nakładania podkładu w "zakamarkach" twarzy, np. pod oczami czy przy nosie.
Pędzel do podkładu jest jeszcze bardziej uniwersalny. Świetnie nadaje się również do nakładania pudru czy różu. 
Oby dwa pędzle mają dosyć solidną budowę. Ich trzonki są masywniejsze niż tych płaskich pędzli. Świetnie leżą w dłoni ;)

Ceny pędzli:
Precision flat - P80 - 14$
Flat Top Synthetic Kabuki - F80 - 16$Jak widzicie różnica w cenie płaskiego pędzla do podkładu a tego nowego to tylko 2$, a różnica użytkowania ogromna.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...